Szanowni Państwo

Sekcja Chirurgii Endoskopowej TChP w dniach 13-14 listopada 2020 zorganizowała dwa zdalne kursy wprowadzające do szkoleń mających na celu uzyskanie Certyfikatów z endoskopii górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego. W kursie górnego odcinka przewodu pokarmowego uczestniczyło 52 chirurgów i rezydentów, a w kursie z dolnego odcinka przewodu pokarmowego 46. Szkolenie przeprowadzono w oparciu o platformę MS Teams i obyło się bez kłopotów technicznych. Wszystko dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestniczących w spotkaniach osób, przetestowaniu łączy oraz dokonaniu licznych prób. 

12 wykładowców, doświadczonych chirurgów i endoskopistów przygotowało łącznie 27 wykładów, które były prezentowane w piątek po południu i przed południem w sobotę. W trakcie szkolenia padło wiele pytań i na wszystkie udzielono odpowiedzi. W obu dniach wykłady i dyskusje przekroczyły zakładany czas o ponad godzinę, co szczególnie zauważalne było w piątek po godzinie 22:00. Organizatorzy zakładają, że prezentowane informacje okażą się pomocne w poprawnym wykonywaniu badań endoskopowych oraz w zdobywaniu doświadczenia endoskopowego przez chirurgów. 

Po zakończeniu kursów do wszystkich uczestników kursów rozesłano imienne Karty Szkolenia będące odpowiednikiem indeksu dalszego szkolenia. Kursantów czeka teraz odbycie przynajmniej miesięcznego szkolenia w Certyfikowanym przez SChE TChP Ośrodku Endoskopowym i zaliczeniu w tymże Ośrodku egzaminu praktycznego. Całość szkolenia zakończy egzamin teoretyczny. 

Ponieważ warunkiem koniecznym do rozpoczęcia szkolenia endoskopowego jest przynależność do TChP oraz opłacanie na bieżąco składek, organizowane kursy przyczyniły się do powiększenia grona chirurgów naszego Towarzystwa. Sama Sekcja Chirurgii Endoskopowej w swoich rejestrach ma obecnie 851 członków, z tego prawie połowa jest aktywa. Daje to w przyszłości nadzieję na podniesienie pozycji Towarzystwa Chirurgów Polskich w polskiej medycynie. 

dr hab. med. Mirosław Szura, Prof. UJ

Kurs SChETChP

Jak zostać członkiem TCHP?

Dowiedz się, jak możesz zostać członkiem Towarzystwa Chirurgów Polskich ...

CZYTAJ WIĘCEJ ...

Informacje ogólne o TChP

Celem Towarzystwa Chirurgów Polskich jest:

  • szerzenie zdobyczy nauki wśród chirurgów,
  • zachęcanie i wdrażanie chirurgów do pracy naukowej,
  • współdziałanie w organizowaniu ochrony zdrowia i doskonaleniu chirurgów we współpracy z Izbami Lekarskimi,
  • promowanie i ułatwianie kontaktów z ośrodkami chirurgicznymi w kraju i zagranicą,
  • ...

Czytaj więcej ...

Kalendarz wydarzeń

Czerwiec 2024
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Partnerzy