Podczas wrześniowego kongresu TChP w Toruniu po raz pierwszy zorganizowana zostanie sesja video. Będą to 2 duże panele (każdy trwający 90 min.). Celem sesji jest przedstawienie oryginalnego podejścia do problemów chirurgicznych, zaprezentowanie nowej techniki operacyjnej, sposobów radzenia sobie z powikłaniami. Wzorujemy się na tego typu spotkaniach, które są bardzo popularne podczas zagranicznych kongresów chirurgicznych.
Dlatego w imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich, którzy nagrywają swoje operacje do zgłaszania swoich tematów wystąpień.
Kilka ważnych informacji technicznych związanych z planowaną sesją:
- sesja będzie sesją filmową to znaczy, że prezentacja powinna polegać na odtworzeniu filmu, w trakcie którego prezentujący będzie na bieżąco komentował to co przestawia film
- czas filmu powinien wynosić maksymalnie 7 minut (+3 minuty na dyskusje)
- tematyka filmów może obejmować chirurgię laparoskopową, otwartą oraz endoskopię zabiegową
- film może przedstawiać oryginalne przedstawienie całej procedury chirurgicznej, ale również niektóre fragmenty zabiegu (np. nowatorską technikę zespolenia) oraz np. anomalie anatomiczne, rzadkie przypadki schorzeń o nietypowej lokalizacji itp.
- nagrane filmy powinny być wysokiej jakości, aby uczestnicy sesji nie mieli problemów z identyfikacją materiału prezentowanego podczas operacji
Zaproszenie skierowane jest do wszystkich planujących swój udział w kongresie TChP. Jeśli w swoich materiałach masz video, które Twoim zdaniem pomoże innym chirurgom w poprawie swoich umiejętności lub rozszerzy wiedzę z zakresu chirurgii, prosimy o kontakt.
Liczymy, że liczba zgłoszeń przekroczy dopuszczalny „czas antenowy”, dlatego zastrzegamy sobie prawo do wyboru tylko niektórych materiałów video. Wierzymy, że dzięki temu stworzymy wspólnie ciekawą i pouczającą sesję, a jakość prezentowanych materiałów będzie bardzo dobra.
Swoje zgłoszenia tematów prosimy kierować mailowo na adres prof. Michała Pędziwiatra (mpedziwiatr@gmail.com).
Na zgłoszenia Waszych pomysłów czekamy do 31.05.2021 r. Dopiero w drugiej kolejności będziemy prosić o wysłanie materiału wideo.
W razie pytań zapraszamy do kontaktu z prof. M. Pędziwiatrem (mpedziwiatr@gmail.com)