Zieniewicz krzys IMG 4332Szanowni Państwo Członkowie Towarzystwa Chirurgów Polskich,

Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy,

Dziękuję Państwu bardzo gorąco za zaufanie, jakim mnie Państwo obdarzyli, wybierając na stanowisko Prezesa Towarzystwa Chirurgów Polskich na kadencję 2023-2025. To dla mnie ogromny zaszczyt ale i wyzwanie, które podejmuję z pełną odpowiedzialnością.

Nasze Towarzystwo, od momentu powstania w 1889 roku, pełni kluczową rolę w rozwoju chirurgii w Polsce i jednoczy środowisko chirurgów w naszym kraju. Razem z Państwem, drogie Koleżanki i drodzy Koledzy, będziemy kontynuować dzieło naszych poprzedników - tę ważną misję - i dążyć do jeszcze wyższych standardów opieki chirurgicznej, doskonalenia naszych umiejętności oraz promowania postępu naukowego.

Jeszcze mamy w pamięci fantastyczne chwile spędzone w niezwykle gościnnym Wrocławiu, w trakcie 71. Kongresu Towarzystwa Chirurgów Polskich, a już stają przed nami nowe wyzwania kadencji 2023-2025. Gratuluję najserdeczniej prof. Wojciechowi Kielanowi i Komitetom – Organizacyjnemu i Naukowemu perfekcyjnej organizacji Kongresu i bardzo wysokiego poziomu naukowego. To wielki sukces naszego Towarzystwa i ukoronowanie znakomitej kadencji 2021-2023.

 

W trakcie nadchodzącej kadencji będziemy skupiać się na kilku kluczowych obszarach:

  • Edukacja i doskonalenie zawodowe - będziemy wspierać rozwijanie kompetencji chirurgicznych naszych członków, promować najlepsze praktyki i umożliwiać dostęp do nowoczesnych szkoleń i kursów.
  • Badania naukowe i innowacje - zachęcimy do prowadzenia badań naukowych, wprowadzania nowoczesnych technologii i innowacji w praktyce chirurgicznej oraz wspierania młodych naukowców.
  • Współpraca międzynarodowa - będziemy rozwijać współpracę z międzynarodowymi towarzystwami chirurgicznymi, aby wymieniać doświadczenia i dostęp do międzynarodowych standardów opieki chirurgicznej.
  • Promowanie zdrowego stylu życia - będziemy działać na rzecz profilaktyki i edukacji społeczeństwa w zakresie zdrowego stylu życia, aby zmniejszyć zapotrzebowanie na interwencje chirurgiczne.
  • Współpraca z władzami publicznymi - będziemy współpracować z władzami państwowymi i samorządowymi, Ministerstwem Zdrowia i innymi instytucjami, aby poprawić warunki pracy chirurgów oraz jakość opieki chirurgicznej w Polsce.

Wiem, że w tej działalności nie będę sam. Razem z całym Zarządem Towarzystwa i Państwem, naszymi członkami, mamy ogromną siłę i potencjał do realizacji naszych celów. Z góry dziękuję za wszelkie Państwa uwagi, spostrzeżenia, opinie i komentarze. Liczę na owocną i merytoryczną współpracę.

Dziękuję serdecznie jeszcze raz za Państwa zaufanie. Cieszę się, że będziemy mogli razem pracować dla rozwoju chirurgii w Polsce i poprawy opieki nad naszymi pacjentami.

Z wyrazami głębokiego szacunku

Prof. dr hab. med. Krzysztof Zieniewicz

Prezes Towarzystwa Chirurgów Polskich

Jak zostać członkiem TCHP?

Dowiedz się, jak możesz zostać członkiem Towarzystwa Chirurgów Polskich ...

CZYTAJ WIĘCEJ ...

Informacje ogólne o TChP

Celem Towarzystwa Chirurgów Polskich jest:

  • szerzenie zdobyczy nauki wśród chirurgów,
  • zachęcanie i wdrażanie chirurgów do pracy naukowej,
  • współdziałanie w organizowaniu ochrony zdrowia i doskonaleniu chirurgów we współpracy z Izbami Lekarskimi,
  • promowanie i ułatwianie kontaktów z ośrodkami chirurgicznymi w kraju i zagranicą,
  • ...

Czytaj więcej ...

Kalendarz wydarzeń

Czerwiec 2024
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Partnerzy