Konferencje i sympozja

Kalendarz wydarzeń

II Interdyscyplinarna Konferencja Medycyny Okołooperacyjnej 2024 25-27.04.2024

Celem spotkania jest interdyscyplinarna edukacja dotycząca okresu okołooperacyjnego, a także stworzenie przestrzeni dla wymiany doświadczeń dla osób zajmujących się prehabilitacją i opieką okołooperacyjną.

Konferencja jest adresowana do profesjonalistów i adeptów wszystkich specjalności medycznych biorących udział w leczeniu pacjenta w okresie okołooperacyjnym: lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, dietetyków, psychologów klinicznych.

Leczenie chirurgiczne we współczesnym rozumieniu jest procesem, a nie jednorazowym zdarzeniem w historii życia chorego. W związku z tym rodzi się nowa gałąź medycyny – medycyna okołooperacyjna. Wykłady i warsztaty zostaną poświęcone różnym aspektom dotyczącym okresu okołooperacyjnego – żywieniu, przygotowaniu fizycznemu, ochronie krwi pacjenta.

Poprzez odpowiednie przygotowanie (prehabilitację) można poprawić wyniki leczenia, także z perspektywy ekonomii ochrony zdrowia. Zmiany w strukturze demograficznej społeczeństwa, polegające na sukcesywnym zwiększaniu się populacji pacjentów w podeszłym wieku i geriatrycznych, wymagają zastosowania idei prehabilitacji w codziennej praktyce.

W tym roku, gośćmi honorowymi konferencji będą prof. Nick Guldemond, ekspert WHO oraz prof. dr hab. n. med. Agnieszka Mastalerz-Migas, Konsultantka Krajowa w dziedzinie medycyny rodzinnej

Dzięki naszym wspólnym działaniom, wśród profesjonalistów medycznych i pacjentów rośnie grono osób, które angażują siły i środki w przygotowanie do zaplanowanej operacji. Mamy coraz więcej dowodów naukowych na skuteczność takiego postępowania. Podczas IKMO 2024 przedstawimy Państwu pierwsze w Polsce rekomendacje w zakresie stosowania prehabilitacji.

Podczas konferencji porozmawiamy o wyzwaniach organizacyjnych, komunikacji w zespole. Włączamy do współpracy lekarzy medycyny rodzinnej oraz położników i ginekologów.

Ponieważ rozszerzamy naszą ofertę edukacyjną dla Państwa, prosimy o zaakceptowanie opłaty na pokrycie podstawowych kosztów wstępnych. Większość ankietowanych wyraziła poparcie dla idei opłaty konferencyjnej.

Serdecznie Państwa zapraszamy,

Magdalena Łasińska-Kowara i zespół IKMO


Organizator: Polskie Towarzystwo Programów Zdrowotnych, Oddział Gdańsk Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego, Szpitale Pomorskie i Wydawnictwo AsteriaMed


Data: 25-27.04.2024


Miejsce:

FOCUS HOTEL PREMIUM GDAŃSK,  ul. Nad Stawem 5, 80-454 Gdańsk  

Przewodniczący Komitetu Naukowego: dr n. med. Magdalena Łasińska-Kowara
Adres Komitetu Organizacyjnego: Magdalena Łasińska-Kowara <magdalena.lasinskakowara@gumed.edu.pl>;

Strona www konferencjihttps://ikmo.pl/

 

Jak zostać członkiem TCHP?

Dowiedz się, jak możesz zostać członkiem Towarzystwa Chirurgów Polskich ...

CZYTAJ WIĘCEJ ...

Informacje ogólne o TChP

Celem Towarzystwa Chirurgów Polskich jest:

  • szerzenie zdobyczy nauki wśród chirurgów,
  • zachęcanie i wdrażanie chirurgów do pracy naukowej,
  • współdziałanie w organizowaniu ochrony zdrowia i doskonaleniu chirurgów we współpracy z Izbami Lekarskimi,
  • promowanie i ułatwianie kontaktów z ośrodkami chirurgicznymi w kraju i zagranicą,
  • ...

Czytaj więcej ...

Kalendarz wydarzeń

Lipiec 2024
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Partnerzy